Meghívó „A bűnmegelőzés aspektusai településeinken" c. online konferenciára - 2021. március 3.

A településeink biztonsága minden önkormányzat számára prioritás. Érdemes a településvezetőknek újra végiggondolniuk a biztonságos települések feltételeit a járvány utáni időszakra vonatkozólag. Néhányat említve csak, fontos a körülményekhez való megfelelő igazodás, ellenálló-képesség javítása (reziliencia), az emberekre háruló káros hatások csökkentése, a rendszergondolkodás, együttműködés a veszélyeztetett csoportok életminőségének, biztonságának javítása érdekében. A településeink nagyobb biztonsága érdekében a március 3-ai online konferencián közös gondolkodást, értékes szakmai előadásokat kínálunk résztvevőinknek.

„A BŰNMEGELŐZÉS ASPEKTUSAI TELEPÜLÉSEINKEN” - 2021. március 3.

Online szakmai konferencia a Legjobb Önkormányzati Gyakorlatok Programja keretében

Tisztelt Polgármester Asszony!
Tisztelt Polgármester Úr!
Tisztelt Kollégák!

Gondterhelten tapasztaljuk, hogy a járvány alapvetően megváltoztatta életünket: az egészségre, a munkahelyekre és a jövedelmekre gyakorolt közvetlen hatásokon túl a járvány növeli az emberek szorongását és aggodalmát, befolyásolva társadalmi kapcsolataikat, más emberekbe és intézményekbe vetett bizalmukat, személyes biztonságukat. Az önkormányzatok a járványügyi harc élvonalában vannak mindenütt a világon.

A Legjobb Önkormányzati Gyakorlatok Programja fontos célkitűzése az önkormányzatok közötti tudásmegosztás, új megoldások keresése és ajánlása. A Programot irányító szervezetek, a Belügyminisztérium, az Emberi Erőforrások Minisztériuma, az Innovációs és Technológiai Minisztérium, a Kisvárosok Szövetsége, a Magyar Faluszövetség, a Magyar Önkormányzatok Szövetsége, a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége, a Homo Oecologicus Alapítvány, az e-Demokrácia Műhely és az Országos Polgárőr Szövetség sokfajta támogatást nyújt ehhez, így szakmai fórumokat szervezünk.

A településeink biztonsága minden önkormányzat számára prioritás. Érdemes a településvezetőknek újra végiggondolniuk a biztonságos települések feltételeit a járvány utáni időszakra vonatkozólag. Néhányat említve csak, fontos a körülményekhez való megfelelő igazodás, ellenálló-képesség javítása (reziliencia), az emberekre háruló káros hatások csökkentése, a rendszergondolkodás, együttműködés a veszélyeztetett csoportok életminőségének, biztonságának javítása érdekében. Megfontolandó helyi beavatkozásokkal olyan közterületek létrehozása, amelyek könnyen át tudnak állni más prioritások kiszolgálására is. A vidéki biztonság is új jelentésekkel bővült, hiszen például biztonságos rekreációs ter.eket kellett kialakítani. A településeink nagyobb biztonsága érdekében közös gondolkodásra, hasznos információk meghallgatására hívjuk meg Önöket nagy tisztelettel online konferenciánk keretében.

Kérjük, regisztráljon a konferencián való részvétel érdekében itt:

A megadott e-mail címre fogjuk kiküldeni az online konferencia ZOOM szobájának elérhetőségét a konferencia előtt.

Időpont:         2021. március 3. (szerda) 9.00-12.15 óra

9.00-9.20Megnyitó, a Legjobb Önkormányzati Gyakorlatok Program bemutatása

Dr. Gyergyák Ferenc főtitkár, Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége

9.20-9.35        Mit tehetnek az önkormányzatok az áldozatok segítéséért?

Dr. Hajas Barnabás igazságügyi kapcsolatokért felelős államtitkár, Igazságügyi Minisztérium

9.35-9.50         Együttműködés mindenekelőtt: polgárőrség és önkormányzatok együttműködése

Dr. Szigeti László önkormányzati területért felelős alelnök, Országos Polgárőr Szövetség

9.50-10.05      Az önkormányzatok településtervezési eszközei, bűnmegelőzési aspektusok az építészetben

Dallos Endre elnök, Biztonságos és Élhető Városokért Egyesület

10.05-10.25    Kérdések, válaszok

10.25-10.35    Kávészünet

10.35-10.50     Az önkormányzatok lehetőségei és szerepe a megelőzésben a gyermekvédelem terén

Dr. Hegedűs Judit PhD tanszékvezető egyetemi docens, Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészeti Magatartástudományi Tanszék

10.50-11.05     Az áldozattá válás megelőzésének hatékony eszközei – az önkormányzatok lehetőségeinek szempontjából

Steiner Attila Gazdasági-ügyviteli elnökhelyettes, Budapesti Polgárőr Szövetség

11.05-11.20     Egységben az erő: helyi együttműködések hatékony módjai a közbiztonság terén

Beke Károly Csoportvezető, Budapest XV Kerületi Önkormányzat

11.20-11.35     Budapest X. kerületben megvalósuló Legyen Tered! című projekt bemutatása

Dr. Molnár István Jenő alelnök, Biztonságos és Élhető Városokért Egyesület

11.35-11.55    Kérdések, válaszok

11.55-12.00    Zárszó

Dr. Gyergyák Ferenc főtitkár, Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége

Bízunk abban, hogy hasznos eszmecserére és konstruktív együttműködésre kerülhet sor Önnel!

Önkormányzati üdvözlettel:

A TÖOSZ Titkársága